Naucz się korzystać z baz danych

Szkolenie PL/SQL Oracle poziom podstawowy

Kompletny kurs z języka PL/SQL120 realistycznych zadań Ciekawe problemy do rozwiązania

Przygotowaliśmy dla Ciebie szkolenie, w trakcie którego nauczysz się samodzielnego korzystania z relacyjnych baz danych.

Podczas szkolenia przećwiczymy całą składnię języka SQL niezbędną do odczytywania danych z bazy.

Poświęć 16 godzin i ciesz się znajomością języka SQL

Lider wśród szkoleń z baz danych i pisania zapytań PL/SQL

Przemyślane co do minuty szkolenie, na którym nie stracisz czasu.

990,00 zł netto (1 217,70 zł brutto)

W trakcie naszego kursu doskonale opanujesz składnię języka SQL na podstawie 120 ciekawych zadań. W zakresie szkolenia jest również analiza pozyskanych z bazy informacji, tworzenie raportów i samodzielne rozwiązywanie problemów z kodem.

PL/SQL Oracle poziom podstawowy

Jeśli podoba Ci się zakres szkolenia, ale nie możesz znaleźć odpowiedniego dla siebie terminu, koniecznie skontaktuj się z nami. Postaramy się znaleźć odpowiedni dla Ciebie termin.

Aby zobaczyć, czy mamy dostępne miejsca, wybierz lokalizację i termin szkolenia.

Program kursu Programowanie w języku PL/SQL poziom podstawowy

Program kursu skoncentrowany na praktyce

Kurs, który przeglądasz to nauka języka SQL od podstaw. Poznasz na nim relacyjne bazy danych Oracle i nauczysz się pisać samodzielnie zapytania w języku PL/SQL.

1. Serwery bazodanowe i bazy danych

• Złączenie zewnętrzne lewostronne LEFT OUTER JOIN
    • Pełne złączenie zewnętrzne FULL OUTER JOIN
    • Iloczyn kartezjański CROSS JOIN
    • Połączenie tabeli z samą sobą
  2. Modyfikowanie danych
    • Wstawianie danych do tabeli
    • Usuwanie danych z tabeli
    • Aktualizowanie danych w jednej i w wielu tabelach
    • Tworzenie, zmiana i usuwanie tabel
    • Tworzenie i usuwanie bazy danych
  3. Import danych do bazy
  4. Eksport danych z bazy
W trakcie kursu zdobędziesz przydatną wiedzę

Twoje umiejętności po ukończeniu szkolenia

Znając język PL/SQL możesz analizować i przetwarzać duże zbiory danych. Tam gdzie Excel przestaje sobie radzić ze względu na dużą ilość danych, świetnym rozwiązaniem będzie baza danych i język PL/SQL.

• poznasz aplikację SQL Developer i nauczysz się ją wykorzystywać do pisania zapytań w języku PL/SQL i obsługi baz danych
  • nauczysz się wykorzystywać w zapytaniach różne typy danych. Będziesz wiedzieć, jakie typy danych występują w PL/SQL, jakie operacje można na nich wykonywać oraz w jaki sposób dokonywać konwersji typu danych np. z liczby na tekst.
  • zobaczysz, w jaki sposób pisać złożone zapytania w PL/SQL z wykorzystaniem warunków logicznych. Nauczysz się odczytywać dane z bazy, porównywać je, analizować i sprawdzać poprawność napisanego zapytania.
  • nauczysz się sprawnie wykorzystywać funkcje wbudowane do pracy z tekstem, datami i liczbami
  • dowiesz się, w jaki sposób zagnieżdżać funkcje i robić złożone wyliczenia
  • poznasz zasady logiki Boole’a (logika trójwartościowa) – nauczysz się sprawnie przetwarzać i analizować dane zawierające wartość specjalną NULL
  • nauczysz się grupować dane z wykorzystaniem funkcji agregujących – samodzielnie stworzysz raporty podsumowujące dane w bazie np. sprzedaż produktów per kwartał
  • dowiesz się, w jaki sposób dodawać opisy do przygotowanego raportu na poziomie zapytania PL/SQL
  • zobaczysz, w jaki sposób łączyć tabele i wyniki zapytań – poznasz wszystkie istniejące typy złączeń i nauczysz się wykorzystywać je w praktyce
  • nauczysz się łączyć w ramach jednego zapytania dane z wielu tabel
  • dowiesz się, w jaki sposób można modyfikować dane w bazie – nauczysz się wprowadzać dane do bazy, modyfikować i usuwać rekordy
  • zobaczysz, jak zmodyfikować strukturę tabeli lub całej bazy danych
  • nauczysz się importować dane do bazy. Poznasz kreator importu, za pomocą którego możesz zaimportować do bazy dane z pliku tekstowego lub ze skoroszytu MS Excel.
Poznaj opinie Uczestników naszych szkoleń

Z naszymi trenerami odniesiesz sukces

Tajemnicą sukcesu naszych szkoleń są właściwie dobrane ćwiczenia. Każde omawiane zagadnienie poparte jest praktycznym przykładem.

Dodatkowo naukę ułatwia praca w małych grupach i świetny kontakt z trenerem. Dzięki dobrym materiałom i zaangażowanym trenerom opanujesz podstawy PL/SQL w proponowanym przez nas czasie.

U nas spędzasz czas na ćwiczeniu a nie słuchaniu.

Zobacz opinie

Najlepsi trenerzy na rynku

Szkolenia prowadzi trener, który doskonale zna język PL/SQL, obszar administrowania bazami i programowania. Jarek jest nie tylko doskonałym informatykiem, ale potrafi też wspaniale uczyć i zaopiekować się uczestnikami szkolenia.

Jarek jest kreatywny i potrafi obrazowo przedstawić omawiane zagadnienia. Potrafi zarazić uczestników swoją pasją i zainspirować ich do dalszej nauki.

Kurs PL/SQL poziom podstawowy to dopiero początek drogi do ekscytującego świata analizy i baz danych. Wiedza, którą zdobędziesz umożliwi Ci samodzielne odczytywanie danych z baz. Jeśli chcesz głębiej poznać język PL/SQL, przejrzyj nasze inne szkolenia.

Na naszych kursach dbamy o to, aby tempo szkolenia było dostosowane do Twoich potrzeb. Mamy też jednak w ofercie indywidualne konsultacje, na których możesz omówić z trenerem własne tematy.

Jeśli interesuje Cię tylko część zagadnień z naszego kursu lub takie tematy, których kurs nie obejmuje, umów się na konsultacje.