Wejdź na wyższy poziom znajomości baz danych

Szkolenie PL/SQL Oracle poziom zaawansowany

Doskonałe szkolenie oparte o praktykę Tylko istotne, przydatne tematy115 zadań z programowania w PL/SQL

Kurs PL/SQL poziom zaawansowany to szkolenie, na którym poznasz elementy typowe dla każdego języka programowania takie jak zmienne, pętle, instrukcje warunkowe.

W trakcie szkolenia instrukcje te będziesz uruchamiał w środowisku SQL Developer.

Przyjdź na nasz kurs i zostań programistą baz danych.

Programowanie w języku PL/SQL oparte o praktyczne zadania

Skondensowane, intensywne szkolenie nastawione na osiągnięcie szybkich efektów.

Program kursu obejmuje nie tylko programowanie i tworzenie zaawansowanych zapytań np. dynamicznego SQL. Nauczysz się także analizowania i testowania zapytań oraz poprawianie wydajności ich działania.

PL/SQL poziom zaawansowany

Jeśli podoba Ci się zakres naszego szkolenia, ale nie możesz znaleźć żadnego odpowiedniego dla Ciebie terminu, napisz lub zadzwoń do nas. Uruchamiamy szkolenia bardzo często i postaramy się dopasować termin kursu do Twojego kalendarza.

Jeśli chcesz zobaczyć dostępną liczbę miejsc wybierz miasto i termin szkolenia.

Program kursu Programowanie w języku PL/SQL poziom zaawansowany

Program szkolenia przemyślany w każdym szczególe

Język PL/SQL zawiera bardzo wiele elementów. Wybraliśmy tylko te z nich, których absolutnie niezbędnie potrzebujesz, aby samodzielnie pisać programy w języku PL/SQL.

1. Grupowanie
  2. Relacje i relacyjny model bazy danych
  3. Złączenia tabel
  4. Podzapytania proste i złożone
  5. Schematy i widoki
  6. Bloki, separatory, komentarze
    • Bloki anonimowe
    • Procedury
    • Funkcje
    • PL/SQL output
    • Zagnieżdżone bloki
    • Separatory i komentarze
  7. Zmienne i typy danych
    • Skalarne typy danych
    • Nazwy zmiennych
    • Konwencje nazywania zmiennych
    • Deklaracja, inicjalizacja i używanie zmiennych
    • Atrybut %TYPE

7. Wyjątki
  8. Tabele tymczasowe
  9. Dynamiczny SQL
  10. Tabele przestawne (PIVOT i UNPIVOT)
Szkolenie SQL poziom zaawansowany

Podczas tego szkolenia nauczysz się zaawansowanych elementów języka PL/SQL i doskonale zrozumiesz, w jaki sposób działają relacyjne bazy danych.

Poznasz obszar projektowania baz danych, pisania programów w języku PL/SQL oraz udoskonalisz swoje umiejętności pobierania danych, ich analizowania i manipulowania nimi.

• nauczysz się optymalizacji zapytań np. podziału dużego kodu na mniejsze części, korzystania w kodzie z tabel tymczasowych
  • perfekcyjnie przećwiczysz podzapytania i będziesz doskonale wiedział, kiedy skorzystać z podzapytania, a kiedy z tabeli tymczasowej lub ze złączenia tabel
  • będziesz wiedział jak tworzyć zmaterializowane widoki, aby replikować dane między serwerami i poprawiać wydajność zapytania PL/SQL
  • poznasz widoki systemowe i widoki użytkownika, dzięki którym będziesz mógł łatwo odnaleźć w bazie określone tabele lub kolumny
  • będziesz potrafił pisać własne zaawansowane funkcje np. funkcję, za pomocą której z numeru PESEL utworzysz datę urodzenia
  • będziesz potrafił połączyć dane z tabeli z wynikiem działania funkcji
  • będziesz potrafił napisać kod, za pomocą którego przechwycisz błędy np. wygenerujesz ostrzeżenie, jeśli ktoś będzie chciał wpisać wiek przekraczający 100 lat
  • poznasz pętle i nauczysz się je sprawnie wykorzystywać w praktycznych zadaniach np. będziesz mógł przeszukać całą bazę danych i wstawić do wszystkich tabel dodatkową kolumnę
  • będziesz potrafił używać instrukcji warunkowych np. sprawdzić ilość dostępnych produktów w bazie i wyświetlić ostrzeżenie, jeśli ich liczba spadnie poniżej określonej wartości
  • nauczysz się szybkiego sprawdzania wyników zapytań, analizowania kodu i samodzielnego wprowadzania usprawnień oraz poprawek
  • poznasz operator PIVOT, za pomocą którego będziesz mógł przestawiać dane na zasadzie tabeli przestawnej
  • nauczysz się zapisywać kod w bazie w formie procedur składowanych oraz wykorzystywać procedury wbudowane do modyfikowania struktury bazy danych np. zmiana nazwy tabeli
Zobacz, jak Uczestnicy oceniają nasze szkolenia

Kursy polecane przez naszych Studentów

Dbamy o to, aby dostarczyć Uczestnikom naszych szkoleń dokładnie tego, czego oczekują.

Ze względu na małe grupy do 7 osób, masz bezpośredni kontakt z trenerem i możesz swobodnie zadawać pytania.

Przed zakończeniem każdego bloku ćwiczeń trener upewnia się, że wszyscy zrozumieli omawiamy materiał.

U nas nie zgubisz się w trakcie szkolenia.

Zobacz opinie

Trenerzy, którzy potrafią uczyć

Najlepsi trenerzy będą się Tobą opiekować w trakcie szkolenia

Każdy z naszych trenerów skupiony jest na tym, czego potrzebujesz i robi wszystko, abyś wyszedł z zajęć z odpowiednią wiedzą i w dobrym humorze.

Kursy z PL/SQL prowadzi Jarek, który ma ogromną wiedzę i doświadczenie w obszarze programowania baz danych. Jest świetnym programistą i trenerem. Przedstawia język PL/SQL w kontekście ciekawych przykładów, dzięki czemu nie będziesz miał problemu z zapamiętaniem materiału.

Kurs PL/SQL nie musi być końcem Twojej przygody z programowaniem. Idealnym uzupełnieniem do PL/SQL będzie język Python, za pomocą którego możesz automatyzować zadania i przeprowadzać analizy.

Robimy wszystko, aby sprostać Twoim potrzebom i wymaganiom. Oprócz ciekawych, wypełnionych ćwiczeniami kursów mamy do Twojej dyspozycji indywidualne konsultacje z trenerem.

W trakcie konsultacji możesz omówić ważne dla Ciebie tematy i nauczyć się jedynie tych rzeczy, których akurat potrzebujesz.