Naucz się elementów SQL niezbędnych do analizy danych

Szkolenie SQL Server poziom średnio-zaawansowany

117 ćwiczeń do ciekawej zabawy z danymi Zaangażowany, mega pomocny trenerTematyka kluczowa w pracy z bazami

Jest to kolejny etap nauki języka SQL. Utrwalisz tutaj umiejętności zdobyte podczas szkolenia na poziomie podstawowym i poznasz zaawansowane elementy języka niezbędne do pracy z danymi.

Nauczymy Cię nie tylko odczytywać dane z bazy, ale także analizować je, grupować i układać w raporty.

Przyjdź na nasz kurs i zaskocz wszystkich swoją znajomością baz danych.

Rewelacyjny kurs z programowania w języku SQL

Szkolenie, na którym otrzymasz komplet informacji niezbędnych do pisania zapytań w SQL.

Program kursu obejmuje nie tylko programowanie w języku SQL. Nauczysz się także przeprowadzać analizy, tworzyć raporty i obsługiwać bazy np. robić importy i eksporty, modyfikować tabele.

MS SQL poziom średnio-zaawansowany

Jeśli zakres szkolenia jest zgodny z Twoimi wymaganiami, ale nie znajdujesz odpowiedniego terminu, napisz lub zadzwoń do nas. Prowadzimy bardzo dużo szkoleń i staramy się tak ułożyć kalendarz, aby dla każdego dopasować termin.

Aby zobaczyć dostępną liczbę miejsc wybierz miasto i termin szkolenia.

Program szkolenia Programowanie w języku MS SQL poziom średnio-zaawansowany

Program szkolenia dostosowany do realiów rynku pracy

Żyjemy w czasach, gdy firmy przetwarzają bardzo dużo danych. Znajomość SQL i baz danych jest świetną umiejętnością nie tylko dla naukowców.

Na naszym kursie nauczysz się odczytywać dane z bazy i prezentować je w formie umożliwiającej podejmowanie decyzji biznesowych.

1. Odczytywanie danych – instrukcja SELECT

• Operator HAVING
    • Operator GROUP BY
    • Operatory CUBE, ROLLUP, GROUPING SETS
    • Funkcje GROUPING(), GROUPING_ID()
  2. Klauzula OVER i partycje
  3. Funkcje rankingu
    • Funkcje ROW_NUMBER(), RANK(), DENSE_RANK(), NTILE()
    • Stronicowanie wyników (OFFSET, FETCH NEXT)
  4. Wyrażenia tablicowe
    • Tabele pochodne
    • CTE
  5. Zarządzanie transakcjami – BEGIN, COMMIT, ROLLBACK
  6. Tworzenie widoków i ich wykorzystywanie w zapytaniach
  7. Importowanie danych ze źródeł zewnętrznych
Szkolenie SQL poziom średnio-zaawansowany

Zajmowanie się bazami danych to nie tylko tworzenie zapytań i odczytywanie danych z bazy. Często dane trzeba odpowiednio pogrupować, uporządkować i zrobić podsumowania.

SQL poziom średnio-zaawansowany to ciekawe szkolenie, na którym rozwiążesz kilkadziesiąt ćwiczeń i poznasz zaawansowane struktury języka SQL.

• utrwalisz swoją wiedzę o grupowaniu danych i tworzeniu podsumowań
  • nauczysz się odczytywać dane z wielu tabel i z wielu baz danych
  • zobaczysz, w jaki sposób uzupełniać dane w bazie przy zastosowaniu kilku warunków złączeń
  • poznasz funkcje analityczne – nauczysz się sprawdzać poprawność danych w bazie, uzupełniać brakujące dane i poprawiać błędy w danych
  • nauczysz się realizować konkretne zadania za pomocą języka SQL bezpośrednio w bazie danych np. podsumujesz i porównasz dane sprzedażowe z kilku lat oraz przedstawisz je w formie czytelnego raportu
  • zobaczysz, w jaki sposób zrobić eksport odczytanych informacji do pliku Excel lub tekstowego
  • nauczysz się robić wyliczenia za pomocą języka SQL np. wyliczyć sumę sprzedaży, wiek klienta
  • zobaczysz, w jaki sposób opisywać w języku SQL pobrane z bazy dane np. zakwalifikować klientów do określonych grup wiekowych, zaznaczyć, który z pracowników powinien otrzymać premię, zaznaczyć sprzedawców, którzy zrealizowali lub nie plan budżetowy
  • poznasz złożone elementy języka SQL np. podzapytania i wyrażenia CTE, które przyspieszają pracę z językiem SQL. Za ich pomocą będziesz mógł zrezygnować w wielu sytuacjach z tworzenia tabel tymczasowych
  • nauczysz się analizować zapytanie SQL, znajdować w nim błędy i samodzielnie szukać rozwiązań np. na stronie Stack Overflow.
  • nauczysz się upraszczać zapytania i je optymalizować
  • dowiesz się, w jaki sposób język SQL może być przydatny do tworzenia automatycznych raportów w platformach Business Intelligence typu Qlik Sense, Cognos.
Zaufaj opiniom naszych Studentów

Uczestnicy cenią nasz sposób prowadzenia szkoleń

Zapewnimy dla Ciebie wartościową wiedzę oraz organizację i obsługę na poziomie VIP.

W trakcie kursu pracujesz w małej grupie z sympatycznym i pomocnym trenerem. Uczysz się szybko gdyż samodzielnie rozwiązujesz zadania i na bieżąco otrzymujesz od trenera wskazówki.

U nas uczysz się pisząc kod a nie słuchając teorii.

Zobacz opinie

Ucz się języka SQL od profesjonalistów

Najlepiej oceniani trenerzy do Twojej dyspozycji

W naszej firmie nie ma przypadkowych, znalezionych „na szybko” trenerów. Każdy prowadzący zajęcia jest rewelacyjnie do nich przygotowany. Posiada odpowiednią wiedzę i umiejętność jej przekazywania.

Największą zaletą naszych trenerów jest ich osobowość. Potrafią tak zaciekawić tematem, że uczestnicy szkolenia nie zauważają jak im mija czas.

Kurs SQL poziom średnio-zaawansowany to drugi etap nauki języka SQL. Po jego ukończeniu będziesz dobrze przygotowany do poszerzania wiedzy zarówno w obszarze zajmowania się danymi, jak i ich testowania oraz analizy.

Zawsze staramy się dopasować szkolenie do Twoich potrzeb. Dlatego od razu po otrzymaniu Twojego zgłoszenia na kurs potwierdzonego wpłatą, przesyłamy do Ciebie materiały szkoleniowe.

Jeśli stwierdzisz, że znasz zagadnienia, które planujemy na kursie przedstawiać, możesz skorzystać z indywidualnych konsultacji i zapytać trenera tylko o te tematy, które nie są dla Ciebie w 100% jasne.